Dostupnost služeb na adrese
Studnická 2137/9, 193 00 Praha

Naše služby jsou dostupné na této adrese.

Nezávazně objednat

Dostupné služby na vyhledávané adrese

Pevný internet
Internet Praha Dostupný
Internet vzduchem
Internet Praha Dostupný
Televize přes kabel
Internet Praha Dostupný
Televize vzduchem
Internet Praha Dostupný

Můžeme Vám nabídnout Stříbrný balíček.

Budeme Vás kontaktovat a vymyslíme řešení, které Vám bude vyhovovat.

Internet

NEJOBLÍBENĚJŠÍ
Internet Praha

Internet basic

 • rychlost internetu až 20 Mb/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 2 Mb/s
Internet Praha

Internet classic

 • rychlost internetu až 50 Mb/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 5 Mb/s
Internet Praha

Internet profesional

 • rychlost internetu až 100 Mb/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 20 Mb/s
Internet Praha

Internet premium

 • rychlost internetu až 250 Mb/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 25 Mb/s
Internet Praha

Internet VIP

 • rychlost internetu až 1000 MB/s
 • kvalitní a stabilní připojení
 • non-stop technická podpora
 • upload až 100 MB/s

Výhody internetu

Internet Praha

Dostupnost až pro
99% domácností

Internet Praha

Spolehlivé
připojení

Internet Praha

Neomezený
internet

Internet Praha

Non-stop
technická podpora

Internet Praha

Bez dalších
poplatků

Aktuality

Internet Praha

Zbavte se plastového chaosu v peněžence. Přesuňte ho do mobilu

„A kartičku máte?“ zazní u řady obchodníků při placení nákupu, načež následuje hledání té správné v peněžence. To je však už minulost. Věrnostní programy obchodníci totiž přesměrovávají do smartphonů. Pokud jde jen o to mít virtuální věrnostní karty pohromadě, pak existuje i pohodlnější řešení než několik dílčích aplikací. Nejnovějším přírůstkem do věrnostních aplikací je Lidl Plus od společnosti Lidl. Její používání je podmíněno registrací uživatele, kterému po naskenování karty v podobě QR kódu na displeji mobilu při placení například následně uloží elektronickou podobu aktuální účtenky pro účely pozdější reklamace či vrácení zboží. Uživatelé aplikace získají mimo jiné i speciální akční ceny na vybrané zboží, kromě toho si v ní mohou aktivovat exkluzivní slevové kupony. Neschází možnost nahlédnout do aktuálního akčního letáku v elektronické podobě či možnost vyhledat nejbližší prodejnu, a to i na základě GPS polohy včetně možnosti navigace do vybrané pobočky. Lidl navíc slibuje další rozšiřování funkcionality programu včetně soutěží o ceny. Digitální věrnostní kartu Lidlu lze navíc využít ve všech jeho pobočkách v celkem dvanácti evropských zemích, levněji lze tak nakupovat konkrétně na Slovensku, v Německu, Polsku, Rakousku, Španělsku, Dánsku, Nizozemsku, Belgii, Lucembursku, Irsku a ve Velké Británii a Finsku.

Internet Praha

Facebook oficiálně propojil Messenger s Instagram Direct

Propojení Messengeru a Instagramu bude fungovat velmi jednoduše – tedy z Messengeru bude možné posílat zprávy na Instagram a naopak, přičemž jen na vás bude to, kde se vám budou zobrazovat. Vše by totiž mělo jít velmi jednoduše nastavit, díky čemuž tedy smysl sekce Direct na Instagramu hned tak nezmizí, nebudete-li sami chtít. Co se pak týče možností tohoto “multiplatformního” chatu, ty se budou takřka 100% shodovat s těmi, které nabízí v současnosti Messenger, jelikož právě na něm je celá novinka postavena. Chybět tedy nebudou nastavení barev chatu či nejrůznější animované prvky, na které jsme nyní zvyklí.

Internet Praha

Huawei mobily bez Google služeb už v ČR umí NFC platby

Jak pravděpodobně víte, poslední telefony Huawei a dceřiné značky Honor nedisponují mobilními službami Google. To mimo jiné znamená, že je jim zapovězeno zprostředkování platebního nástroje Google Pay. Čínská firma má vlastní Huawei Pay, ale domluva s českými bankami je v nedohlednu. Takže si u nás musíme nechat na mobilní platby přes NFC moduly v těchto přístrojích zajít chuť. Nebo ne? Vlastně to nyní jde, jen v trochu omezení podobě. V Huawei obchodu s aplikacemi AppGallery se nyní objevila novinka jménem Sodexo Mobilní platba, která umí NFC pro platby využít i v ČR. Jak název napovídá, aplikace má na starosti platby z účtu, který je spojen se službou známého vydavatele stravenek. Zájemce o NFC platby přes Huawei nebo Honor přístroje v ČR musí mít Sodexo kartu. Aplikace Sodexo Mobilní platba je žhavou novinkou v AppGallery. Je to první aplikace, která umožňuje platby pomocí smartphonu u všech modelů Huawei a Honor bez Google služeb podporující funkci NFC. V této aplikaci je možné kartu zaregistrovat, ve speciálním nástroji ‍‍Sodexo Osobní účet jsou pak dostupná pokročilá správa nastavení.

Internet Praha

Příjemné překvapení. Balíčky Apple One jsou v Česku výrazně levnější než ve zbytku Evropy

Apple One je hromadné předplatné, které zahrnuje více samostatných služeb. Souhrnná cena je nižší, než kdybyste platili každou službu zvlášť. Balíčky jsou tři, přičemž v Česku budou dostupné pouze dva. Spuštění se dočkáme někdy na podzim. Individuální tarif: za 285 Kč obsahuje předplatné Apple Music, Apple TV, Apple Arcade a 50 GB na úložišti iCloud Rodinný tarif: za 389 Kč měsíčně obsahuje stejné služby jako Individuální tarif, 200 GB na iCloudu a všechny služby včetně úložiště lze sdílet až s pěti dalšími lidmi

Internet Praha

Auta bez řidiče dovezou seniory k lékaři.

Prvním projektem řízení autonomních vozidel na 5G síti v Česku je pilot s názvem U Smart Zone, jehož spuštění chystají v Ústí nad Labem. Severočeská metropole je jedním z pěti českých „5G měst“, která se svými projekty zvítězila v soutěži pod záštitou ministerstev průmyslu a obchod a pro místní rozvoj. Ústí na provoz koncepce autonomních aut používá 5G síť operátora Vodafone.

Internet Praha

Nekonečné rolování je pryč. Fotky Google mají lepší nabídku pro sdílení

Populární nástroj pro zálohování, třídění a sdílení fotografií Fotky Google se dočkal ve své mobilní verzi jedné malé, ale velmi příjemné změny. Vývojáři zapracovali na vzhledu a funkčnosti nabídky pro sdílení. První náznaky změn se u některých uživatelů nástroje Fotky Google ukázaly před pár týdny, teď míří nová nabídka pro sdílení do telefonu všem. Nejdůležitější změnou je zrušení zbytečně nepohodlné jednořádkové rolovací nabídky, kterou nahrazuje praktické mřížkové zobrazení ikon.

Internet Praha

Skončí smartphony Huawei? Bez amerických technologií nic nevyrobí

Už 15. září vstoupí v platnost nové přísnější embargo amerických úřadů na čínskou společnost Huawei. Té potom moc možností, jak produkovat konkurenceschopné smartphony, nezbude. V polovině srpna americká administrativa uvedla, že od 15. září zpřísňuje sankce na společnost Huawei. Ty původně zavedla loni v květnu a letos po roce je zase o rok prodloužila. Huawei se tak stal rukojmím v americko-čínské obchodní válce. A to pravděpodobně z prostého důvodu: je to globálně nejúspěšnější čínská značka, které se podařilo dostat ve svém oboru na úplnou špičku. Americká administrativa pak jako hlavní důvod uvádí bezpečnostní důvody. Huawei je totiž i významným producentem telekomunikační infrastruktury, v podstatě nejdůležitějším výrobcem na světě. Jenže zatím se na veřejnost žádné potvrzené bezpečnostní incidenty nedostaly.

Internet Praha

NVIDIA odkupuje tvůrce mobilních procesorů ARM

Společnost NVIDIA na svých stránkách oficiálně potvrdila nákup tvůrce mobilních procesorů ARM, jehož akvizice vyšla na 40 miliard dolarů (896,4 miliard korun). NVIDIA se díky tomuto strategickému kroku stane důležitým hráčem na poli mobilních procesorů, které jsou využívány nejen v chytrých telefonech, ale také v počítačích nebo v automobilech. Společnost ARM zase získá více prostředků na výzkum a vývoj nových technologií.

Internet Praha

Microsoft TikTok neodkoupí

Sociální síť TikTok Microsoft nekoupí, alespoň to vyplývá z krátkého stanoviska americké společnosti, které uvedla na svém blogu. Uvádí, že ByteDance, mateřská společnost TikToku, odmítla nabídku Microsoftu. Závod o to, kdo odkoupí TikTok, se tak dostal do finiše, kam dobíhá pouze společnost Oracle. Deník The Wall Street Journal již přinesl informaci, že se společnosti ByteDance a Oracle dohodly, avšak k oficiálnímu potvrzení nedošlo. Podstatné nicméně je, že Oracle TikTok nemá odkoupit, nýbrž se stát důvěryhodným technologickým partnerem. Otázkou zůstává, zda taková skutečnost bude USA, potažmo prezidentovi Donaldu Trumpovi, stačit.

Internet Praha

Šéf Huawei nastínil, nakolik už HarmonyOS dosahuje kvalit Androidu

Čínská společnost Huawei, která “bojuje” s mnohými obchodními restrikcemi nejen ze strany USA a současně drtivě vévodí domácímu trhu, nadále usilovně pracuje na vývoji vlastního operačního systému HarmonyOS. O prostředí, které je v Číně nazýváno HongmengOS, se teď mluví poměrně často. V půlce srpna nejprve přišla zpráva, že se ještě letos dočkáme verze 2.0, která bude pohánět některé notebooky, hodinky a tablety Huawei a Honor. O pár dní šéf firmy Richard Yu naznačil, že první telefon s tímto systémem přijde v roce 2021. Nyní ředitel společnosti odhadl, nakolik je systém HarmonyOS podobný Androidu.

Internet Praha

Většina Čechů z 5G strach nemá, bojí se ale navýšení cen služeb operátorů

Většina Čechů vnímá 5G sítě bez starostí, vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti Huawei, realizovaného prostřednictvím agentury Ipsos O existenci 5G sítí ví 8 z 10 Čechů, ovšem až dvě třetiny se domnívají, že o nich stále nemají dostatek informací. Více než polovina respondentů nemá ze sítí 5G obavy, pětina dotázaných obavy spojené s 5G sítěmi přiznává, zatímco zbylá část respondentů se nedokázala rozhodnout. Potřebu budovat sítě nové generace podporuje zhruba polovina Čechů. Největší shoda panuje v otázce možného navýšení ceny dat v souvislosti s budováním 5G sítě, se kterým nesouhlasí 89 % dotázaných respondentů

Internet Praha

O2 přidává spoustu dat mladým zákazníkům, nabídne jim i neomezený tarif

O2 tiskovou zprávou oznamuje, že od září výrazně vylepšuje nabídku tarifů pro zákazníky do 26 let. Znásobí datové objemy a mladým lidem nabídne například tarif s 20 GB dat a neomezeným voláním za 549 korun měsíčně. Do nabídky pro mladé přidá také tarif s neomezeným množstvím dat. Pořízení tarifu je podmíněno věkem, zájemce nemusí být studentem. „Novou nabídkou vycházíme vstříc mladé generaci, pro kterou již nejsou nejdůležitější volné minuty nebo SMS, ale velké datové balíčky,“ vysvětluje ředitelka mobilního segmentu v O2 Silvia Cieslarová a dodává: „Od začátku roku jsme zaznamenali zvýšenou spotřebu dat v přenosných zařízeních, a to i díky jejich využití třeba pro výuku z domova. I proto jsme se rozhodli v nabídce pro mladé lidi data výrazně znásobit.“

Internet Praha

Cenová válka pevného internetu. Bojuje se extra cenami na první půlrok

Rychlý pevný internet jen za 399 korun měsíčně? Velmi lákavá nabídka. Jenže má jeden háček. Tuto cenu si neužijete déle než půl roku. Na takto krátké období se totiž smrskla cenová válka operátorů. Lepší cenu na delší období nečekejte u žádného z nich.

Internet Praha

Android 11 vedle iOS 14 rychlé porovnání obou systémů

iOS 14 vedle Android 11,který přinese více změn? Pojďme se nejprve podívat na jablečný systém. Ten po delší odmlce přináší spoustu nových funkcí, z nichž však většinu z nich zná každý Android uživatel už roky. To, že jsou si oba dva systémy stále více podobné je čistý fakt a stejně jako Android kopíruje občas od iOS se nyní děje pravý opak. Android 11 je zaměřen hlavně na stabilitu a rychlost. Jeho design se nijak zásadně nemění a přináší spíše drobné změny. Za to se ale Google zaměřil na oznámení, zprávy či lepší správu soukromí a oprávnění. Můžeme tedy počítat s tím, že používání telefonu s těmito systémy bude zase o něco příjemnější.

Internet Praha

LG chystá parádní model Wing se dvěma displeji

Společnost LG pro své vlajkové telefony již nějakou dobu nabízí příslušenství v podobě druhého displeje. Nyní ale LG chystá model Wing, což je mnohem větší experiment, který může být buď extrémně úspěšný, nebo se může jednat o slušný propadák. Názor necháme na vás. LG Wing má dorazit ještě před koncem roku 2020 a disponuje dvěma displeji. Ten první má velikost 6,8 palce a ten druhý pak 4 palce. Jenže ten druhý je zvláštně výklopný a zaručujeme, že jste takový telefon ještě neviděli. Pokud jej totiž otevřete, má telefon rázem tvar jako písmeno T. Koncept je to jistě zajímavý, ovšem zatím nemáme reálnou představu pro to, jak jej používat v každodenním životě. LG Wing navigation and music playback – Android Authority LG Wing navigation and music playback - Android Authority 10 sekundové video demonstruje, jak lze mít na jednom displeji Google Mapy a na tom druhém pak ovládání médií. Super. Ale jak Google Mapy, tak třeba i Waze v dnešní době umožňují ovládání hudby přímo v aplikaci, takže by nás zajímal jiný způsob použití. Co se týče specifikací, v telefonu bude tikat čipset Snapdragon 765G. Nic dalšího zatím bohužel nevíme.

Internet Praha

3 tipy, jak nejlépe využít nový panel pro ukládání v Google Mapách

1. Připomeňte si naposledy uložená místa Asi to všichni znáte. Kolega nebo kamarád vám doporučí zajímavé místo a vy si ho tedy hned uložíte do aplikace. Po pár týdnech se snažíte rozpomenout, o co přesně šlo. Možná si ani nevzpomenete, kdo vím ten tip dával a s čím to souviselo. Pro tyto případy teď Google Mapy nabízejí v horní části panelu Uloženo rolovací seznam naposledy uložených míst. Google Mapy Uloženo nedávno uložená místa 2. Nechte se informovat o tom, že jste poblíž uloženého místa Hlavně v případě, kdy máte v aplikaci uložené mraky různých míst, nemusí být jednoduché se v nich vyznat. V cizím prostředí si často úplně nevybavíte, kde byla ta super hospoda nebo kavárna. Nebo jste na cesty dostali spoustu tipů od známých a uprostřed náměstí si nejste jistí, kde začít. Při povoleném určování polohy se zobrazí nabídka nejbližších míst ze seznamu uložených. Seřazená podle vzdálenosti. uložená místa poblíž 3. Připomeňte si, kde jste všude byli Ohlížíte se rádi za svou cestovatelskou historií? To je něco pro vás. Když povolíte ukládání historie polohy, budete mít možnost vytvořit vlastní časovou osu, na které najdete navštívená místa. Funkce připomíná novinku z Fotek Google, kde lze polohu u snímků a čas jejich pořízení využít pro velmi efektní i efektivní procházení historie a vzpomínek. Google Mapy mají v tomto případě na panelu Uloženo místa rozčleněna nejen podle času a konkrétní lokace, ale třeba i podle zemí.

Internet Praha

GDPR otravným telefonátům zcela nezabránilo. Firmy místo databází generují čísla náhodně

Otravné telefonáty nepolevují. A to i přesto, že tři týdny platí evropské nařízení o ochraně osobních údajů GDPR, které mělo jejich počet snížit. Společnosti místo vyhledání v databázích teď čísla generují náhodně.

Internet Praha

Nové podmínky aukce 5G sítí jsou podle velkých operátorů protiprávní

Velcí operátoři se ohradili proti novým podmínkám aukce 5G sítí, kterou připravuje Český telekomunikační úřad. Vadí jim, že musí umožnit vstup do svých sítí i konkurentům, kteří mají kmitočty z jiné aukce. Úřad předkládá podmínky aukce už podruhé.

Internet Praha

Kroky vlády podporujeme, ale změnu přinese jenom další konkurence, říká možný čtvrtý operátor

I přes nedávné snahy vlády se výrazné zlevnění mobilních dat očekává až s příchodem čtvrtého operátora, kterému by měla cestu otevřít na podzim naplánovaná aukce kmitočtů. Možný zájem o ně už dříve avizovala společnost Nordic Telecom. Tu vlastní česká finanční skupina Nordic Investors.

Internet Praha

Nelze odhadnout, jak dopadne bitva o čtvrtého operátora

Příprava pravidel aukce frekvencí pro 5G sítě míří do závěrečného kola. Na český trh má přitáhnout i nového operátora, který by mohl zatlačit na snížení cen za mobilní služby. Stát soutěž několikrát přepracoval. Ucházet se nově chce i polostátní ČEZ. Některé podmínky dražby, které energetický podnik navrhl a kterým úřad vyhověl, přitom ostatní operátoři napadli.

Internet Praha

Jedna z nejlepších vychytávek Waze hlásí příchod do Google Maps

Mezi významné novinky patří upozornění na rychlostní limity a rychlostní radary. Stěžejní je však zřejmě nová možnost upozornit ostatní uživatele na dopravní nehodu nebo jinou nepředvídatelnou událost, která se na silnici může odehrát. K získání nových funkcí není třeba kontrolovat aktualizaci Google Maps. Jedná se totiž o aktualizační úkon na straně serverů Google. Tlačítko s novinkami se vám tedy samo objeví na pravé straně obrazovky, jak můžete vidět na obrázku pod tímto odstavcem. Po klepnutí na něj se zobrazí panel zpráv, kde budete moct upozornit ostatní řidiče na výše zmíněné situace.

Internet Praha

USB tethering: Jak z mobilu sdílet internet přes kabel?

Věděli jste, že z mobilního telefonu je možné sdílet jeho připojení k internetu s jinými zařízeními? Ano, pokud máte váš mobil připojený k bezdrátové síti, je možné “signál” předávat dál. Což se hodí nejčastěji v případě, kdy jste mimo dosah pevné či WiFi sítě a jiné vaše zařízení či zařízení někoho dalšího jinou možnost připojení nemá. Existuje přitom několik způsobů, jak se to dá provést. Možná jste se už setkali s pojmem “hotspot” (alias WiFi tethering). Pod touto funkcí se ukrývá vytvoření nové WiFi sítě z mobilu s datovými přenosy, který své připojení bezdrátově sdílí s dalšími přístroji. Podobně to jde i přes Bluetooth, ale to má několik omezení. My se dnes podíváme, jak z Android telefonu zapnout takzvaný USB tethering aneb sdílení internetu přes kabel. Při něm plní mobil napojený na počítač roli fyzického přístupového bodu (modemu).

Internet Praha

7 důvodů, proč upřednostnit Waze před jinými navigacemi

1. Zprávy o provozu a upozornění na vozovce, 2. Upozornění na policejní hlídky a radary, 3. Lepší navigování, 4. Vyhnete se kolonám, 5. Možnost vyhnout se dálnicím a placení mýta, 6. Hlasové pokyny v češtině včetně ulic, 7. Integrace s CarPlay

Internet Praha

Mobilní Google Chrome dostane plánovač stahování. Takto bude fungovat

Americký Google rozhodně nespí na vavřínech, když jde o vylepšování prohlížeče Chrome. Pro jeho desktopovou i mobilní verzi neustále vymýšlí nové a nové funkce. Některé běžný uživatel ani nevidí a někdy jde o úplné drobnosti, jindy se ale povede velmi užitečná věc. Mezi ně asi můžeme zařadit vývoj aktuální novinky, která se zatím zkouší v testovacím prohlížeči Chrome Canary. O co jde? Mobilní Google Chrome v dohledné době dostane plánovač stahování. Nepůjde o žádné složité rozhraní, jen bude možné proces odložit na libovolný čas.

Internet Praha

Google přitvrdil v boji s podezřelým AnTuTu benchmarkem

Každý, kdo se trochu zajímá o výkon mobilních telefonů, jistě zná benchmarkový nástroj AnTuTu. Populární služba je využívána nejen samotnými majiteli telefonů, ale i výrobními firmami, které se výsledky chlubí při oficiálních prezentacích svých novinek. Pověst AnTuTu však rozhodně není bez poskvrny. Již několikrát čelil nařčení z nepřesných či zmanipulovaných výsledků a letos na jaře jej postihlo ještě něco horšího. Kvůli podezření na vazbu na nechvalně proslulou vývojářskou skupinu Cheetah Mobile aplikaci Google odstranil z Obchodu Play. Americký gigant podle všeho nasadil proti AnTuTu systém Google Play Protect a dokonce i bezpečností filtr prohlížeče Chrome.

Internet Praha

K plnému využití 5G sítí dojde v horizontu pěti let.

Evropský telekomunikační regulátor BEREC vypracoval tzv. „5G radar“, tedy vizualizaci dokumentu, který mapuje dopad nastupující technologie na regulaci trhu telekomunikací ve státech EU. Z diagramu, který zveřejnil náš národní regulátor ČTÚ ve své aktuální monitorovací zprávě vyplývá, že nové obchodní modely a příležitosti se objeví v roce 2023.

Internet Praha

Mobilní Google Chrome dostane plánovač stahování. Takto bude fungovat

Americký Google rozhodně nespí na vavřínech, když jde o vylepšování prohlížeče Chrome. Pro jeho desktopovou i mobilní verzi neustále vymýšlí nové a nové funkce. Některé běžný uživatel ani nevidí a někdy jde o úplné drobnosti, jindy se ale povede velmi užitečná věc. Mezi ně asi můžeme zařadit vývoj aktuální novinky, která se zatím zkouší v testovacím prohlížeči Chrome Canary. O co jde? Mobilní Google Chrome v dohledné době dostane plánovač stahování. Nepůjde o žádné složité rozhraní, jen bude možné proces odložit na libovolný čas.

Internet Praha

Google a projekt SkinMarks: tetování, kterým můžeme ovládat elektroniku

Jednadvacáté století je stoletím pokroku. Každým dnem může na svět přijít nová technologie nebo zařízení, které nám usnadní náš každodenní život. Giganti jako Facebook, Apple či Microsoft tak neustále investují obrovské finance do nových projektů, které mohou zcela změnit náš pohled na elektroniku. Pozadu ovšem nezůstává ani Google, jenž nyní spolupracuje na projektu SkinMarks – dočasném tetování, které by nám umožnilo ovládat elektroniku prostřednictvím našeho těla.

Internet Praha

Znovu startuje přechod na DVB-T2

Přechod na nový vysílací standard DVB-T2 znovu odstartuje po přerušení zaviněném situací kolem pandemie COVID-19, a to 8. července 2020 v západních Čechách. Posledním vysílačem, kde proběhne přepnutí, bude potom vysílač Valašské Klobouky – Ploštiny, 29. října 2020. „Z předchozích etap přechodu na DVB-T2 víme, že obliba pozemního televizního vysílání je stále nejvyšší ze všech platforem pro příjem TV signálu. Lidé si oblíbili i možnosti interaktivních služeb, jako je například HbbTV – propojení televize s internetem. Diváci mohou také sledovat některé programy ve vyšším rozlišení, mezi nimi i program NASA TV vysílaný dokonce v UHD (4K),“ popisuje výhody pozemního TV vysílání náš generální ředitel Vít Vážan. Vysílače DVB-T sítě 2 vypnou v Chebu-Zelené hoře a Jáchymově-Klínovci na kanále 35 (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov). Současně přechodová DVB-T2 síť změní kmitočet z kanálu 31 na kanál 38. Proto budou muset diváci přeladit své přijímače a upravit společné televizní antény.

Internet Praha

UPC definitivně končí. Vodafone ruší některé služby

O ukončení značky UPC dává Vodafone vědět již dlouho, nyní se ale odhodlal ke sloučení zákaznické báze i rušení některých služeb. Kromě e-mailu a webhostingu ukončí také službu Wi-Free. Stane se tak v srpnu.

Internet Praha

Google Mapy budou ukazovat prvky, které mají iPhony už 13 let

Google Mapy jsou nepochybně jedním z nejoblíbenějších nástrojů od amerického giganta a běží ve stovkách milionů zařízení. I u takové aplikace se ale pochopitelně najdou funkce, které by mohly být jinak či úplně chybí. V tomto případě máme na mysli konkrétně zobrazován pozic semaforů. Tuto schopnost mají například mapy od Applu už od prvního vydání iOS. Google semafory pro své Mapy dlouho nepovažoval za důležité. Teď se zdá, že přišel jejich čas.

Internet Praha

Google z Kalendáře konečně vyhodil jednu funkci

Webová i mobilní aplikace Kalendář od Googlu patří bezpochyby k nejoblíbenějších z dílny amerického giganta.Mnoho lidí tento nástroj využívá, aniž by o tom věděli. I když jde o velmi cenného pomocníka, tipů na vylepšení uživatelského prostředí by se jistě několik našlo. Na jednom malém, ale ve výsledku velmi úsporném opatření teď firma zapracovala. Google Kalendář bude mít v denním či týdenním náhledu lépe odpovídající okýnko pro krátké události.

Internet Praha

Legendární komedie S tebou mě baví svět míří na Netflix

Netflix se notně hemží i českými filmy. Podle facebookové stránky Netflix CZ + SK fans mezi ně už ve středu dorazí jedna z nejlepších českých rodinných komedií S tebou mě baví svět. „Přátelé, kamarádi, my Vám ty medaile přivezeme!“

Internet Praha

Seznam aplikací, které obsahují virus: stáhlo si je už 15 milionů uživatelů

Seznam aplikací, které obsahují virus Draw Color by Number Skate Board – New Find Hidden Differences Shoot Master Stacking Guys Disc Go! Spot Hidden Differences Dancing Run – Color Ball Run Find 5 Differences Joy Woodworker Throw Master Throw into Space Divide it – Cut Slice Game Tony Shoot – NEW Flip King Save Your Boy Assassin Hunter 2020 Stealing Run Fly Skater 2020

Internet Praha

Zde je seznam 5 skvělých HBO GO seriálů

Euforie Tento seriál jsem se rozhodl zařadit proto, že si myslím, že by se na něj měl podívat každý. Nejen samotní teenageři, pro které to bude odraz jich samotných (samozřejmě ne všech), ale také rodiče. Lépe pak porozumí svým pubertálním potomkům. Euforie pojednává o dospívání a vypráví příběh skupiny středoškoláků, kteří se snaží vyznat v lásce a přátelství ve světe drog, sexu, traumat a sociálních sítí. Co na seriálu osobně extra oceňuji je fakt, že se nebojí ukázat skutečnou pravdu. To, že existuje asi miliarda teen seriálů a filmů je sice pěkné, ale většinou v nich bývá největší téma zlomené srdce, sem tam si občas hlavní aktér zakouří marihuanu a všechno vypadá hrozně cool. Euforie však zachází mnohem dále a ukazuje reálný život. Nula nula nula Pokud máte rádi Narcos, či jiné podobné záležitosti z prostředí drog a zločinu, budete seriál Nula nula nula milovat. Pojednává o světovém obchodu s kokainem. A to od jeho výroby, přes distribuci až po koncového zákazníka. Můžeme počítat také s celou řadou nejrůznějších lokací, ať už těch, kde se jedna z nejpopulárnějších drog vyrábí, nebo míst, kde dochází ke konzumaci. Setkáme se s řadou zajímavých postav. Nechybí samozřejmě kmotři, miliardáři a byznysmeni. Na druhé straně jsou však zoufalí lidé, kterým nezbývá nic jiného. Celý seriál navíc působí velice věrohodně, a tak ho můžete brát i jako formu určitého sebevzdělání. Bez vědomí Český seriál Bez vědomí se odehrává v roce 1989. Marie (Táňa Pauhofová) uprchla z Československa a již 12 let žije v Anglii se svým mužem Viktorem. Ráda by však využila příležitosti a navštívila svou rodinu. Rozhodne se proto vrátit do Prahy, což se ukazuje jako velká chyba. Její manžel totiž za dramatických okolností zmizí a není jasné, zda je vůbec živý. Marie chce za každou cenu zjistit, co se s ním stalo. Postupem času se však ukáže, že je vše trochu jinak. Příběh nebudeme dále rozvádět, jelikož nechceme spoilerovat. Seriál má celkem 6 epizod po 1 hodině a tak ho máte za jeden den zfouknutý. A rozhodně stojí za to. Rodiče Nový seriál Rodiče pojednává o šťastném páru, kterým se narodí dvě malé děti. Z prvních nadšených reakcí a pocitu štěstí se však stane noční můra. Seriál zkoumá paradox, který každý rodič dobře zná, i když to nikdy nepřizná – za své děti byste bez váhání položili život, ale často je také máte chuť zabít. V této upřímné a nepřikrášlené komedii se Paul a Ally snaží zvládnout práci na plný úvazek, stárnoucí rodiče, hypotéku, manželské rozepře i nezáviděníhodné překážky, které jim do cesty klade výchova jejich dvou malých dětí Luka a Avy. Devs Seriál od tvůrců skvělého filmu Ex Machina pojednává o mladé softwarové inženýrce Lily Chanové, která vyšetřuje uzavřenou divizi rozvoje svého zaměstnavatele. Tím je společnost vlastnící několik špičkových technologií se sídlem v Silicon Valley. Ta je totiž údajně zodpovědná za vraždu jejího přítele a Lily se snaží odhalit pravdu. Pro fanoušky sci-fi záležitostí je seriál naprostou povinností.

Internet Praha

Spotify chystá novinky

Hudební streamovací služba Spotify je jednou z nejlepších ve svém oboru, pro mnohé tou úplně nejlepší. I tak je potřeba neusínat na vavřínech a uživatelům čas od času poskytnout nějakou zajímavou novinku. O jednu se tato služba asi brzo pokusí. Spotify se pravděpodobně hodlá přiblížit konkurenční platformě YouTube Music tím, že nabídne přehrávání videoklipů ke skladbám. V současnosti umí Spotify zobrazovat u přehrávané skladby obal alba a také takzvaný Canvas. To je prostor, do kterého mohou umělci umisťovat ilustrační osmisekundová videa či jiné pohyblivé prezentace. Video by ale mělo v této službě brzy dostat větší prostor.

Internet Praha

Google Stadia nově na Android TV a mnoho dalších telefonů

Jestli jste se teď nadechli k jásotu nad zpřístupněním této herní služby u nás v ČR, hned vás zase zchladíme. Nic takového zatím nenastalo a nejsou žádné indicie, kdy by se to mělo stát. Google Stadia nicméně prochází velmi zajímavými změnami, které skrze ni umožňují hrát stále většímu počtu lidí. Můžeme tedy doufat, že zařazení dalších zemí včetně ČR do seznamu podporovaných regionů brzy nastane. Streamované hraní přes Google Stadia teď funguje na mnohem větším množství Android telefonů a objevil se také způsob, jak si přes službu zahrát na televizích se systémem Android TV. První novinka je oficiální a oznámil ji přímo Google. Ta druhá oficiální rozhodně není a jde o povedený experiment.

Internet Praha

Obchod play nabízí hry zdarma

Vývojáři aplikací a her občas přináší akce, skrz které nabízejí své placené výtvory zdarma. V současné době Obchod Play nabízí na Android zajímavé hry a aplikace, které jsou normálně placené dočasně zdarma. Samozřejmě, že až akce skončí, zůstanou vám ve vaší knihovně a můžete si je tak stáhnout kdykoliv později. V dnešním výběru se nachází spousta užitečných aplikací a zábavných her, ze kterých si třeba vyberete i vy. Akce je časově omezená a tak pokud máte o některé z aplikací zájem, měli byste si je nainstalovat co nejdříve.

Internet Praha

Jednotná nabíječka nestačí, EU chce i vyměnitelné baterie

Jen pár týdnů po odhlasování jednotného konektoru USB-C pro mobilní zařízení se Evropská Unie chystá přednést návrh na znovuzavedení snadno vyměnitelných baterií. Důvodem je opět snaha o omezení elektronického odpadu, protože většina uživatelů dá přednost koupi nového zařízení před výměnou baterie v tom stávajícím. A není se čemu divit, servisy si účtují nemalé částky a svépomocí se do většiny smartphonů jen tak nedostanete. Odnímatelný kryt by ovšem mohl narušit žádanou odolnost zařízení proti vodě a prachu.

Internet Praha

Aplikace Microsoft Office 3v1 – Word, Excel i Powerpoint

Ačkoliv Microsoft nedávno ukončil podporu W10 Mobile, nadále se věnuje vývoji aplikací pro mobilní zařízení se systémem Android a iOS. Nově dostupná je například aplikace Microsoft Office, která slučuje nejpoužívanější nástroje pro úpravu dokumentů, a to Word, Excel a Powerpoint, práce s nimi tak bude mnohem snazší a rychlejší. Nabízí ale i vytváření PDF dokumentů, jejich podpis, čtečku QR kódů, podporu pro cloudová úložiště a plánuje její další rozšíření. Očekávanou novinkou je také antivirus Microsoft Defender.

Internet Praha

2 „skládačky“ na českém trhu, obě od Samsungu

Motorola Razr měla být prvním telefonem s ohebným displejem na českém trhu, Samsung ji však předběhl nejen modelem Galaxy Fold, ale 21. února se v Česku začalo prodávat i skládací „véčko“ Galaxy Z Flip. Jeho cena činí 38 990 Kč, a je tak levnější než jeho předchůdce, majitelé si však stejně jako u Foldu musí dávat pozor displej, který lze snadno poškrábat, nebo prašné prostředí. Není přitom tajemstvím, že nové ohebné modely chystá nejen Samsung a Huawei, ale objevil se i prototyp smartphonu s výsuvným displejem od TLC.

Internet Praha

Facebook, WhatsApp i Instagram – jak si vedou v novém roce?

Společnost Facebook úspěšně poráží konkurenci nejen prostřednictvím stejnojmenné sociální sítě, ale také svých dalších aplikací. Právě WhatsApp, jenž je poslední dobou zmiňován spíše ve spojitosti s nedokonalým zabezpečím a hackerskými útoky, překonal milník 2 miliard uživatelů. Instagram navíc boduje svými zisky, které tvořily více než čtvrtinu reklamních příjmů jeho mateřské společnosti. Ta nyní intenzivně pracuje na spuštění tmavého režimu, jež je dostupný prozatím vybranému okruhu uživatelů nebo nově v aplikaci Facebook Lite.

Internet Praha

Pamatujete si počátky českého internetu? Je to už 28 let!

Většina z nás bere internet jako samozřejmost a je zvyklá jej využívat několikrát za den, ať už k výkonu práce, studiu, zábavě nebo například kontaktu s blízkými prostřednictvím sociálních sítí. Právě 13. února 1992 se tehdejší Československo stalo 39. zemí světa připojenou k internetu. Došlo tehdy k propojení ČVÚT s rakouským uzlem v Linci, přičemž následující roky byl internet přístupný výhradně akademikům. K jeho komerčnímu využití začalo docházet po roce 1995 a od té doby nabyly možnosti internetu nevídaných rozměrů.

Internet Praha

Fotky Google ukládaly videa do cizích archivů

Únik uživatelských dat se netýká pouze sociálních sítí, postihl také oblíbenou službu Google Photos. Před několika dny sama společnost Google upozornila konkrétní uživatele, že ve dnech 21. až 25. listopadu 2019 mohlo při exportu dat prostřednictvím Google Takeout dojít k uložení cizích videí do jejich archivů a naopak. Tato chyba měla postihnout přibližně 0,01 % uživatelů, i to však může činit více než 100 000 lidí. Ačkoliv již byla odstraněna, může zapříčinit nedůvěryhodnost této služby.